Tudtad, hogy Sárvárról indul az Országos Kéktúra 2-es számú szakasza? És egészen Sümegig halad a Kemenesháton keresztül? Szívesen teljesítenéd a túraútnak legalább egy részét?
Természetesen ez a szakasz is több részből áll. Az OKT-021 azonosító jelű “csak” 11,5 kilométer. Így ha Sárváron jársz, egy egy napos programnak szuper lehet.
Az útvonal a következő: Sárvár vasútállomás – Nádasdy-vár – Csónakázó-tó – Termálfürdő – Rába-híd – Tesco – Erdészlak – Haraszt-erdő – Sitke, kápolna – Gérce. És vissza.
Azaz a teljes táv 23 kilométer. Egy kis edzéssel ez teljesíthető. Sőt, ha kicsit még tovább megyünk a Rózsáskerti erdészházig, egy pecsételőpontot is találunk.
Az út egyébként hol a Rába folyó mentén, hol az út mellett halad. Máskor az erdőben kell sétálni – szóval kimondottan változatos.
Milyen látnivalókat tekinthetünk meg?
Sárváron kihagyhatatlan a Nádasdy-vár, ahogy az útba eső Csónakázó-tó hangulata is különleges. Az út során láthatunk egy erdészlakot és a sitkei kápolna is egy megnézendő látnivaló, amiről bizonyára a legtöbben hallottatok már. Ha másról nem is, a sitkei rockfesztiválról bizonyára. A kéttornyú műemlék kálváriakápolnát egyébként Felsőbüki Nagy Sándor építtette 1871-ben, romantikus stílusban. A kápolnadomb könnyűzenei fesztiválokról lett országosan ismert, az épület felújítását pedig az így befolyt bevételből támogatják. Szóval látni kell!
Aki tehát elindul a túrán, csak a kék jelzést kövesse. Segítségül itt egy élménybeszámoló, ami a sárvári vasútállomás és Káld között megtett szakaszról szól.
Sárvári szállásokért látogass el ide! És a túra utáni izom- és ízületregeneráló wellnessért pedig ide!