A gyakran utazók 7 százalékkal boldogabbak, mint azok, akik ritkán vagy egyáltalán nem teszik ezt. Miért van ez?
Az eredmény nagyrészt annak köszönhető, hogy az utazás során kilépünk a hétköznapi rutinból és megtapasztalunk új dolgokat. De nem csak ez az egyedüli ok.
A hatás ennél sokkal komplexebb. Azok ugyanis, akik rendszeresen utaznak, a tervezgetéssel, az úticélok nézegetésével, az előkészítéssel is eltöltenek bizonyos időt. Illetve az utazás után az élmények feldolgozására is sor kerül. Vagyis egy-egy új kaland az utazás előtt és azután is bőven generál élményeket.
Aminek úgy tűnik jelentős hatása van az általános jóllétre…
Gondoljunk csak bele: ha van mit várni, van mire készülni, illetve van miről utólag másoknak mesélni, akkor a mindennapok kihívásain is egyszerűbben túllendülhetünk.
Persze mindehhez hozzá kell tenni, hogy utazás és utazás között is nagy különbségek lehetnek. Általában azok a nyaralások generálnak extra boldogságot, ahol új dolgokat tapasztalhatunk meg és valóban megtörjük a mindennapi rutint. Azaz adott időre elfelejtjük a munkát és csakis a pillanatnak élünk. Illetve kilépünk a komfortzónából.
Bármennyire is kényelmetlennek tűnik, a kutatók szerint az, hogy szembenézünk az ismeretlennel, rengeteg önbizalmat ad.
Az önbizalom pedig egyenes út a jóllét érzéséhez. Szóval csak bátran az új dolgokkal, merj megélni különleges élményeket! Ha van rá mód, évente akár több alkalommal is.