Megállítani nem lehet az öregedést, de lassítani igen. Például utazással – vélik a kutatók. Úgy tűnik, az öregedés egyik “ellenszere” lehet, ha rendszeresen utazunk. Különösen a wellness pihenéssel kombinált aktív időtöltés lehet az, ami jelentősen hozzájárulhatnak az öregedési folyamatok lassításához.
Mindennek az oka, hogy az utazás során pihentető, ugyanakkor újszerű környezetben vagyunk, ami a tapasztalatok szerint pozitívan stimulálja a stresszre adott válaszokat és növeli az anyagcsere sebességét. Ennek eredményeként az úgynevezett belső önszervező képesség is aktívabbá válik.
A kutatók úgy találták, hogy a változó környezet, az új élmények és a szokatlan ingerek csökkenthetik az emberi szervezetben a mentális és a fizikai „rendezetlenséget”, ami hozzájárulhat a hatékonyabb működéshez, ezáltal lassítva az öregedést.
A kapcsolódó kutatást vezető szakemberek úgy vélik: az utazás során végbemenő folyamatok erősítik a szervezet azon képességét, hogy időben észlelje a külső fenyegetést. Ami ellen aztán védekezni is hatékonyan tud.
Egyszerűen fogalmazva: az utazásnak hála a szervezet önvédelmi rendszere ellenállóbbá válik, így lassul az öregedés.
Szakértők mindezekhez hozzáteszik, hogy önmagában a passzív wellness nem segít. Nagyon fontos, hogy a kikapcsolódás része legyen a mozgás is. Ahogy közlik: a testmozgás javíthatja a vérkeringést, felgyorsíthatja a tápanyagszállítást és elősegítheti a salakanyagok eltávolítását az aktív öngyógyító rendszer együttes fenntartása érdekében.
Vagyis, ha lassítanánk az öregedésen, igyekezzünk minél többet utazni. Menjünk új helyekre, wellness-szeljünk és mozogjunk közben, amennyit csak tudunk.
A fentiek alapján ezzel erősödik a szervezet védekezőképessége. Hatékonyabb lesz a “betolakodók” felismerése és az azokkal történő megküzdés is.