Leginkább az izmok ellazításával. Ha a forró vízben elmerülünk, az izmok feszülése mérséklődik.
Ami ugyebár a stressz egyik következménye. Mármint, hogy az izomzat folyamatos feszültségben van. Persze ez alapjában véve nem probléma. Akkor, ha rövid időn át tart és segít fókuszálni, még hasznos is lehet. Viszont, amikor a stressz állandósul és az izmok is feszültek maradnak, már szükség lehet segítségre.
Mondjuk egy termálvizes lazításra.
A forró vizes relax egyébként mindamellett, hogy ellazítja az izmokat, hatással van az alvás minőségére, illetve a hőnek köszönhetően a vérerek és a szív egyaránt edződik. Illetve az anyagcsere is fokozódik, a méreganyagok távoznak.
Vagyis a forró víz nem csak szimplán csökkenti a stresszt, hanem egy komplex hatást fejt ki.
Segít, hogy jól érezd magadat!
Ja, és ne feledjük azt sem, hogy a víz közelében valahogy mindig jól érezzük magunkat. Az, hogy a víz megnyugtat minket, egyszerűen belénk van kódolva. Ahogy arról korábban már írtunk: a víz közelsége aktivizálja a paraszimpatikus idegrendszert, ami a szervezet pihentetésért felelős.
És akkor ez még mindig fokozható. Ha a forró víz, amiben elmerülünk, gyógyvíz, annak összetevőit is hasznosítjuk.
Így lehetséges, hogy a fürdőzések után csökken a mozgásszervek gyulladása vagy épp javul a légzőszervek működése. Függően attól, hogy milyen típusú az a gyógyvíz, amiben lazítunk.
Persze ehhez – a gyógyhatáshoz – azért egy-egy fürdőzés nem biztos, hogy elegendő. Ahhoz viszont igen, hogy a stressz miatt feszülő izmok ellazuljanak, illetve az általános jóllét érzése bekövetkezzen.
Vagyis ha már kicsit sok a stressz, ne várj semmire: irány a termálfürdő. Ne sajnáld erre az időt! Hiszen a tudatos hozzáállással akár komolyabb betegségek kialakulását is megelőzheted.