Ha gyógyfürdőbe megyünk, gyógyvizes medencében szeretnénk fürdőzni. Ez érthető. Ahogy az is, hogy minél több időt töltenénk a vízben relaxálva… Igen ám, csakhogy a túl sok gyógyfürdőzéssel nem mindig teszünk jót.
Persze ezzel nem azt mondjuk, hogy ne menjünk fürdőzni, hanem azt, hogy lehetőségeinkhez képest tartsuk be az ajánlott fürdőzési időt. Ami egyébként általában minden medence mellett táblán olvasható. Általánosságban elmondható, hogy 15-20 percnél több időt nem ajánlott a gyógyvizes medencében egyhuzamban eltölteni. Ez nyilván nem jelenti azt, hogy a napi gyógyfürdőzős idő is ennyi. Csupán azt, hogy a fürdőzések között célszerű szüneteket tartani. Illetve úgy tervezni a relaxálásra, feltöltődésre szánt napot, hogy ne csak gyógyfürdőzés szerepeljen a programban.
Ha tehetjük iktassunk be szaunázást, és kérjünk masszázst is. A gyógyvizes lazításra pedig egy nap három, legfeljebb négy alkalomnál ne szánjunk többet. Ellenkező esetben akár kellemetlen tünetek is jelentkezhetnek. Úgy mint hosszan tartó, akár napokig érezhető levertség, fokozódó ízületi fájdalom, reumatikus panaszok. Vagyis ha nem figyelünk oda, akkor akár még rosszul is elsülhet a gyógyfürdőzős nap.
Könnyen megeshet, hogy a túlzásba vitt gyógyfürdőzéssel pont az ellenkező hatást érjük el. Azaz a feltöltődés helyett fáradtabbá válunk.
Ne hagyd, hogy ez így legyen, legyél tudatos a gyógyfürdős kikapcsolódás alatt is!