A fényvédő krémeknek legalább három évig meg kell őrizniük a napfénnyel szembeni bőrvédő tulajdonságukat. Ez azt jelenti, hogy az egy évvel korábban vásárolt krém elvileg még használható. De csak elvileg…
A napvédő krémek tubusán általában olvasható egy szavatossági dátum. Ezt mindenképpen vegyük figyelembe a használat előtt. A szavatosság lejárta után mindenképpen dobjuk ki a krémet. Ha nincs a tubuson feltűntetve határidő, érdemes felírni a vásárlás dátumát. Ebben az esetben is három év után váljunk meg a maradék naptejtől.
Lehetséges, hogy szavatossági dátum előtt elveszti a fényvédő tulajdonságát a krém?
Igen. Ha direkt napfényen hagyjuk a napvédő krémet, hamarabb elveszítheti a jótékony tulajdonságát. Célszerű emiatt azt mindig árnyékban tartani, napozáskor törölközőbe csavarva eltenni. Egyébként bátran tárolhatjuk hűtőben is.
Amennyiben a fényvédő krém színe és/vagy állaga jelentősen megváltozott, inkább váljunk meg tőle.
Egyes krémeken homokóra szimbólum látható. Ez azt jelenti, hogy a termék a gyártástól számítva 30 hónapig áll el. Felbontva és bontatlanul egyaránt. Ha a palackon, flakonon egy apró nyitott üveg ikont látunk, mellette 12M vagy 18M jelöléssel, az arra utal, hogy a napvédő krém használata a felbontás után 12 vagy 18 hónappal is biztonságosan használható.
Ezekre is figyeljünk, amikor egy korábban már kibontott napvédő krémet használnánk újra.